Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Fotografie Roberta Rohála budou od 27/4 k vidění v arkádách

Holešovský spisovatel, novinář a fotograf vystaví pětatřicet černobílých fotografií známých osobností z uměleckého prostředí. Reportážní i stylizované snímky budou k vidění od 27. dubna do 9. června v zámeckých arkádách. Výstava bude volně přístupná.

 

Výstava se jmenuje Slavní, známí i neznámí a představí portréty slavných osobností, které autor pořídil v letech 2010 až 2022. Veřejnost uvidí například fotografii Zdeňka Trošky, Karla Gotta, Heleny Vondráčkové a další. Vystaveny budou také snímky hudebních skladatelů, muzikálových a operních hvězd, dirigentů a malířů.

 

Robert Rohál se zabývá výhradně černobílou fotografií. Ke své práci dodává, že to nejsou snímky na papíře, nýbrž fotografie přenesené na plátno, což vypadá mnohem zajímavěji a plastičtěji. Podle autora dodá drsnější struktura plátna fotografii něco navíc. Nejraději fotografuje lidi, které stylizuje do různých příběhů, což dokládají názvy kolekcí, jako jsou například Komtesa, Hřebci, Věčné návraty či Romance o Krásce a zvířeti.

 

Autor působí léta v kulturních a mediálních sférách. Více než dvacet let pracoval jako kulturní redaktor či editor v novinách. Kromě psaní jej prostředí inspirovalo k fotografování a fotoaparát se stal jeho nejlepším přítelem. V letech 2005 až 2010 prezentoval svou fotografickou tvorbu v rámci kolektivní výstavy Kresba světlem v Městské galerii Holešov, poté absolvoval desítky samostatných výstav po celé naší republice i na Slovensku. Během posledních dvanácti let vystavoval například v Kroměříži, Brně, Praze, Dobrušce, Jindřichově Hradci, ale také na hradech Karlštejn a Křivoklát či na zámcích Doudleby nad Orlicí nebo Nový Světlov. Jeho fotografie si prohlédli také diváci Městského divadla Zlín nebo Národního divadla moravskoslezského v Ostravě.

Robert Rohál je také autorem knih z prostředí filmu, divadla a hudby.

 

 


Autor: , 16.4.2024

 

 

 

 Zpět