Cookie Consent by Free Privacy Policy website

15 let holešovských mažoretek

Holešovské mažoretky jsou již delší dobu na vrcholu své slávy, sbírají jedno ocenění za druhým a šíří věhlas města Holešova nejen v našem kraji, nejen v naší republice, nejen v Evropě, ale dokonce v celém světě. Mažoretky mají na svém kontě titul mistra Evropy (2019 – 2023) a vicemistra světa (2023).

 

Tato úroveň se ale nestane lusknutím prstu, vede k tomu dlouhá a někdy i docela trnitá cesta. Holešovské mažoretky sice o víkendu oslavily 15. výročí, jejich historie však sahá až do roku 2000, kdy pod vedením paní Aleny Rafajové při SVČ DUHA Holešov fungovaly skupiny Holešovské mažoretky a DUHA Holešov. V roce 2007 za podpory ředitelky SVČ paní Jany Slovenčíkové založila Lenka Klepalová, dříve Doleželová, soubor mažoretek Lentilky a Arabelky. Poté se skupiny osamostatnily a od roku 2009 fungují jako spolek Mažoretky Holešov. Během těchto 15 let působilo v klubu přes 200 dívek, z nichž některé uplatňují získané dovednosti jako trenérky. Dnes má klub přes 50 členek.

 

Samotné oslavy byly jak jinak než slavnostní přehlídkou všech současných členek, hostů, kteří jsou trenérsky spjati s Holešovem, a zlatým hřebem pak bylo vystoupením bývalých členek. Bouřlivé ovace otřásaly halou a atmosféru ovládla radost z pohybu a ze společného setkání. Své blahopřání předal také starosta města Milan Fritz. Půlkulatiny tak jsou řádně oslaveny a holešovské mažoretky mohou pokračovat v pilné přípravě na další soutěže. Tou nejbližší je už tento víkend Mistrovství ČR v Poděbradech. Přejeme hodně štěstí.

 

Hana Helsnerová

 

 

 

 

 Zpět