Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Holešov hostil Mistrovství ČR v běhu na 10 km

Město Holešov poprvé v historii hostilo Mistrovství republiky v běhu na 10 kilometrů. Organizací byla pověřena Atletika Holešov, jejíž členové už mnohokrát prokázali své organizační schopnosti. „Uspěli jsme ve výběrovém řízení a máme i pořadatelské zkušenosti s nadregionálními závody. Proto jsme dostali důvěru i pro pořádání tohoto mistrovství,“ řekl pro Holešov TV předseda Atletiky Holešov Jakub Hřib.

 

Nešlo ale pouze o šampionát českých běžců, na stadion míru dorazila špička České i Slovenské republiky. Hlavní hvězdou byla jistě Moira Stewartová, která si v Holešově zaběhla už pro osmý titul. Mužům kraloval potřetí za sebou Martin Zajíc. Na atletickém stadionu Míru si své síly poměřili kromě mužů a žen také běžci v kategoriích junioři a juniorky. V kategorii juniorů jasně dominoval Jiří Špiroch a mezi juniorkami byla nejrychlejší Eliška Slaninová.

 

Ačkoliv pro běžce nemusel být ideální občasný nárazový vítr, pro diváka bylo počasí ideální. Věříme, že fanoušci této atletické disciplíny si v Holešově přišli na své. Předávání medailí se zhostili kromě zástupců Českého atletického svazu také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a starosta města Holešova Milan Fritz.

Odkaz na reportáž Holešov TV zde: https://www.holesovtv.cz/sport/172-kola-beh-a-slunicko 

 

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět