Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Půlkulatiny Rohálovské 50

Jarní srdcovka a zároveň otvírák cyklistické sezony letos slaví 15. narozeniny. Rohálovská 50 proběhla v sobotu 27. dubna a byla opět skvělá.

V Prusinovicích to zářilo žlutou barvou – ať už na oblečení, rekvizitách, vlasech i vousech – s odkazem ke slunné Francii a k Tour de France. Podle ředitele závodu Martina Koplíka není snahou ji napodobovat, ale dopřát účastníkům skvělou bikerskou atmosféru. A to se rozhodně podařilo. O tom, že je závod vždy perfektně zajištěný, není pochyb. Závodníci ale kromě atraktivní trati a výborného zázemí jezdí na Rohálovku také za srdečnou atmosférou, kamarády a originalitou.

Zatímco jiné cyklistické závody hlásí každoroční úbytek závodníků, v Prusinovicích letošní číslo předčilo očekávání. Na start se postavilo na 600 závodníků a rekordy trhaly také dětské závody. Kromě cyklistů byl závod otevřen také běžcům, kteří si mohli několik dnů před hlavním závodem vyzkoušet proběhnout trať po svých. Této možnosti využilo na 130 odvážlivců. Dle statistiky tak bylo celkem zaregistrováno 918 bikerů a běžců, o které se staralo 150 pořadatelů.

Ani letos nechyběli v předních řadách elitní závodníci, kteří chtěli pochopitelně urvat co nejlepší výsledek. Do čela závodu se trhli dva borci, kteří se o prvenství statečně poprali. Nakonec si pro něj přijel Filip Adel a v těsném závěsu za ním bral stříbro Vojta Neradil. V rámci přípravy na Drásala přijel potrénovat také Honza Jobánek, který obsadil třetí pozici. Mezi ženami byla nejlepší Michaela Tokarčíková. Podrobné výsledky najdete zde https://my.raceresult.com/274128/results

Pořadatelé nepodceňují ani atmosféru na trati, protože podpora závodníků je důležitá. Připraveno tak bylo několik občerstvovaček s pevnými základnami fanoušků. Oblíbeným stanovištěm je třeba holešovský brod přes Rusavu, kde fanouškům k dobrému pivu zahrál Dale Williams. S naší kamerou a foťákem jsme kromě brodu omrkli také občerstvovačku v Tučapech, kde to taky slušně vřelo.

Rohálovská 50 je závod takřka rodinný, jenom ta „rodina“ čítá stovky členů ochotných pomoci a být účastnit se. Nutno dodat, že letošní ročník podrželo také počasí, díky kterému mohl nejenom závod, ale i následující program v pohodě proběhnout.

Blahopřejeme všem vítězům, kterými jsou vlastně všichni, kteří zdárně závod dokončili, ať už na kole či po svých. A děkujeme pořadatelům za to, že nepolevují, ba naopak sází tu laťku čím dál výš.

Hana Helsnerová

Reportáž Holešov TV zde https://www.holesovtv.cz/sport/172-kola-beh-a-slunicko 

 

 

 

 Zpět