Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Bedřich Smetana jako téma projektového dne

Tanec, hudba, výtvarná činnost, prezentace nebo lapbook. Nebylo podstatné, jakou formu žáci zvolí, ale záleželo na obsahu. Žáci 2. Základní školy Holešov se nechali inspirovat Bedřichem Smetanou.

Ve spojitosti se Smetanovým výročím, Rokem hudby i blížícím se znovuodhalením busty ve Smetanových sadech měli žáci za úkol vytvořit projekt, který následně prezentovali svým spolužákům. A podařilo se jim to na jedničku. Z každé třídy zněla některá ze Smetanových skladeb, internet při zjišťování informací jel na plné obrátky a kreativita neznala mezí. Vzniklo mnoho krásných děl a pohybových kreací se společným jmenovatelem – Bedřichem Smetanou, který na dvě z holešovských škol bedlivě dohlíží, a jehož odkaz si letos připomínáme.

Celý projektový den pak bedlivě sledovala reportérská skupina, která se postarala o fotodokumentaci a tvorbu článku na školní web. Stopařská skupina vytvořila souhrnnou mapu ČR s označením míst, která jsou s Bedřichem Smetanou spojena, a konečně kvízová skupina si pro své kamarády připravila kvíz o jeho životě a díle. Některé z projektů pak budou použity při prezentaci v programu Dnů města Holešova s názvem Malá Evropa.

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět