Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Nový ředitel 1. Základní školy Holešov

Rada města Holešova rozhodla o jmenování nového ředitele 1. Základní školy Holešov, kterým se stane Mgr. Jan Koláček, MBA (41 let). Do funkce nastoupí 1. července, kdy nahradí současnou ředitelku Mgr. Jarmilu Růžičkovou, která po 19 letech působení na 1. ZŠ odchází do penze.

Jan Koláček žije se svou rodinou v Holešově, je aktivním sportovcem a trenérem holešovské atletiky. Je absolventem Gymnázia L. Jaroše, jako učitel pracuje od roku 2007, v letech 2018 - 2023 zastával pozici zástupce ředitele Střední školy - COPT Kroměříž.

Do konkurzního řízení se přihlásili dva kandidáti a oba jím prošli úspěšně. S ohledem na těsný rozdíl v doporučujícím výsledku výběrové komise Rada města oba uchazeče ještě jednou vyslechla, aby zodpovědně vyhodnotila jimi prezentované vize v rozvoji školy. Rada pak jednomyslně dala přednost uchazeči s jasnou koncepcí rozvoje školy. „Zvolili jsme pro 1. Základní školu progresivní koncepci, zvláště v oblasti sportovních tříd, při zachování pozitivních aktivit a rozvoje toho, v čem je škola výborná – výuka v oblasti matematiky a ICT. Nový ředitel tak naváže na stávající vedení školy s novým elánem a entuziasmem“, uvádí k rozhodnutí Rady starosta města Milan Fritz.

Jan Koláček se jako člen Rady města jednání neúčastnil a nebyl přítomen ani v době hlasování. Při rozhodování byl ve stejné pozici jako druhý kandidát. Projevil také vůli na příštím jednání zastupitelstva rezignovat na post radního, aby se mohl naplno věnovat nové funkci. Na jeho místo radního nastoupí po koaliční shodě Mgr. Jakub Nevřala (ANO 2011).

Hana Helsnerová

dsc0044.jpg

 

 

 

 Zpět