Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Na skok v obcích Mikroregionu Holešovsko. V Žeranovicích závodili hasiči.

Sportovní disciplína TFA neboli Železný hasič se stává stále více populární. Pro hasiče to znamená možnost pokračovat v hasičském sportu jako jednotlivec, udržovat se ve fyzické kondici a v neposlední řadě také možnost poměřit si síly s ostatními závodníky. Pro někoho je TFA výzvou, pro jiného zálibou a někomu nahrazuje pravidelný sportovní trénink. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, kombinace silových a rychlostních překážek dělá z tohoto sportu nejtvrdší hasičskou disciplínou, která svými podmínkami simuluje práci hasiče při zásahu. Hasič je ustrojen do kompletního zásahového obleku včetně obuvi, rukavic a přilby a s dýchacím přístrojem musí zdolat běžeckou část, přeskočit bariéru, převrátit obří pneumatiku, tlouct kladivem, motat hadici, odtáhnout figurínu nebo vyběhnout do poschodí.

V Žeranovicích uspořádali letos už druhý ročník Memoriálu Josefa Vojáčka v TFA. Po loňském úspěchu se přihlásila stovka závodníků, které neodradilo ani nepříznivé počasí. Všichni podali úctyhodné výkony, vítězem se však může stát pouze jeden. Mezi muži do 35 let zvítězil René Hovězák, nad 35 let to byl Miroslav Zapletal a mezi ženami kralovala Miluše Švajková. V kategorii Masters s nasazeným aktivním dýchacím přístrojem vyhrál Ondřej Ševčík. Souhrnné výsledky najdete na Pozarnisporty (hasicovo.cz)

Součástí závodů byla také charitativní myšlenka, kdy se zájemci mohli zapsat do registru dárců kostní dřeně. Tato aktivita byla iniciována na základě příběhu Matěje Křižky ze Zlína. Během dne se na listinu dobrovolníků s dobrým srdcem zapsalo 16 lidí, za což jim patří velké poděkování.

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět