Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Blokové čištění přináší kromě pořádku také pokuty

Minimálně třikrát ročně provádí společnost TAS Holešov (dříve Technické služby) plošný úklid v ulicích města. K čištění města používá firma speciální zametací stroj, který je přímo určený k zametání vozovek. Je zcela pochopitelné, že tato činnost není možná bez součinnosti občanů, kteří jsou vždy vyzváni k tomu, aby si v daných termínech odparkovali svá vozidla. Dopravní značky bývají rozmístěny s více než týdenním předstihem. I přesto se ale často stane, že zametacímu vozu zůstanou v cestě překážky v podobě automobilů neukázněných řidičů.

 

V návaznosti na tuto skutečnost pak bývají povoláni strážníci Městské policie. Jenom za březen bylo zjištěno na třicet přestupkových jednání, kdy nebyla respektována dopravní značka „zákaz zastavení“. Ve 26 případech byla strážníky uložena pokuta příkazem na místě. V případě tohoto přestupku jsou strážníci oprávněni uložit pokutu až do výše 1.500,-Kč. „V 7 případech se na výzvu strážníků MP doposud k projednání přestupku nikdo nedostavil, a proto budou tato přestupková jednání oznámena příslušnému správnímu orgánu k projednání. Ve správním řízení hrozí za takové přestupkové jednání pokuta 2 – 5 tisíc korun,“ vysvětluje velitel MP Eduard Dlhopolček.

 

„Městská policie bude i nadále s pracovníky TAS s.r.o. na kontrolách úzce spolupracovat, protože omezení v souvislosti s prováděním čištění komunikací je avizováno dostatečně dlouho dopředu, ale spousta majitelů vozidel tato omezení ignoruje“ doplňuje Dlhopolček.

 

Řádné vyčištění ulic, kdy se po zimě odstraní posypový materiál, smyjí se nečistoty a prach, není bez zodpovědného chování řidičů možné. Pro lepší informovanost doporučujeme využívání aplikace Úřad v mobilu, kterou je možné jednoduše stáhnout přes Google Play nebo App Store nebo lze využít odkaz www.holesov.hlasenirozhlasu.cz. Po zaregistrování a zvolení ulice budou uživatelům chodit e-maily s upozorněními, která se dané ulice týkají, například právě o blokovém čištění ulic.

 

Hana Helsnerová

 

 

 

 Zpět