Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Ludslavice

Obec Ludslavice leží ve Zlínském kraji v okrese Kroměříž, 5 km jihozápadně od Holešova, na spojovací cestě mezi Zahnašovicemi a Kurovicemi, je součástí Mikroreginu Holešovsko a členem MAS – Partnerství Moštěnka, o.s.

První zmínka o obci je z roku 1275, v 16. století byla uváděna jako Ruclavice či Rudslavice, dnešní název byl obnoven až v roce 1925. Katastrální území obce má rozlohu 585 ha, nadmořská výška je 211 m n. mořem, orná půda zaujímá vice než 80 % výměry.
Mezi nejvýznamnější historickou památku patří kostel sv. Václava , který prošel v roce 2007 generální opravou, za přispění občanů, sponzorů a Zlínského kraje.

V obci je Mateřská škola, 1.-5. roč. ZŠ, prodejna COOP, farma zemědělské společnosti, inženýrské sítě. Přes SDH, TJ , MS je také aktivní Svaz žen, šipkaři a včelaři, chrámový sbor. Společenský život v obci je přímo ovlivněn činností dobrovolných spolků, je dodržována tradice vodění medvěda, klabotání, běh vesnicí o cenu starosty obce, vítání občánků, beseda s dříve narozenými občany, střelby na asfalt. holuby, hodová zábava, vánoční koncerty chrámového sboru aj. Obec získala v roce 2006 v soutěži Vesnice roku čestný diplom za podporu Programu obnovy venkova a v roce 2007 uznání za zapojení občanů a členů zastupitelstva do Programu obnovy venkova, v roce 2008 – oranžová stuha – spolupráce se zemědělským subjektem.